Knights of the Old Republic - Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Zkušenosti

Kde je získat a k čemu je využít


Jako u každého jiného RPG jsou zkušenosti hodně důležitou položkou ve hře. Hra Star Wars Knights of the Republic nabízí celkem slušnou škálu položek, ze kterých můžete získat zkušenosti. Mezi ty položky patří úkoly, získávání zkušeností z boje (likvidování různých zvířat, Sithů a dalších), plnění různých hádanek a dalších. Za určitý počet zkušeností se dostanete na další level, kde si můžete vybrat z určitých schopností, které chcete zlepšit. Mezi ně patří Atributy, Dovednosti, Odbornosti a Síly.

Můžete se vyšplhat na maximální level 20. Tento level nelze přesáhnout, takže se za jednu hru nikdy nenaučíte všechny schopnosti, které můžete získat. Proto si vybírejte velmi pečlivě. Navíc si po dosažení každého nového levelu nemůžete vylepšit všechny schopnosti, které máte k dispozici. Záleží hlavně na tom, jakou si vyberete postavu (Voják, Zvěd a Darebák - stránka Tvorba postavy), jakou zvolíte cestu Síly a na které schopnosti Síly se budete zaměřovat.

Schopnosti své postavy si můžete zvýšit sami a nebo si je nechat navýšit automaticky. Tohle platí i o Vašich společnících, kteří také získávají zkušenosti, a to i když zrovna nejsou s Vámi. Postačí, když je máte třeba na lodi. Během hry získáte společníky odlišných zaměření, takže se nemusíte bát, že by Vám v týmu chyběl třeba voják, zvěd nebo darebák. Všechny postavy se k Vám po čase přidají.

Nyní si vypíšeme, které schopnosti a atributy postavy získají v každém levelu.
(Klepnutím na obrázek se obrázek zvětší)
[Prozatím v angličtině]

Voják - třídy Voják - třídy

Zvěd - třídy Zvěd - třídy

Darebák - třídy Darebák - třídy


Ochránce Jedi - třídy Jedi Guardian - třídy

Strážce Jedi - třídy Jedi Sentinel - třídy

Konzul Jedi - třídy Jedi Consular - třídy


Odborný droid - třídy Odborný droid - třídy

Bitevní droid - třídy Bitevní droid - třídy


Poznámka: Obrázky tříd jednotlivých zaměření jsou z manuálu ke hře Star Wars Knights of the Old Republic.

© 2004-2005 ObiSkyWalker