Knights of the Old Republic - Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Příběh

Příběh hry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords


Nyní se vám pokusím velmi stručně převyprávět základ příběhu SW KotOR II – TSL. Tak se pohodlně posaďte a poslouchejte...

Kdo ví, jak se to událo, nikdo z nás to nepamatuje, ani hlavní hrdina. Na začátku tedy hlavní postava cestovala s Ebon Hawkem na palubě republikového křižníku Harbinger (Zvěstovatel). Loď byla napadena Sithy a vám nezbylo než uniknout na palubě Ebon Hawku. Při útěku jste však byl/a těžce zraněn/a a bez T3-M4 by jste dlouho nevydrželi. Naštěstí tento malý pomocník nasměroval loď na nejbližší obydlený kus skály – důlní stanici Peragus II. Tady se probouzíte na ošetřovně a činíte první krůčky.
Velmi rychle shledáte, že původní obyvatelstvo už tu není pány. Vládu přejali roboti. Proto je nejlepším možným řešením pro vás rychle zmizet. Ebon Hawk je však pevně uzamčen v hangáru. Ještě štěstí, že T3-M4 je stále s vámi. Během řešení všech problémů základny přistane u stanice Zvěstovatel. Hnáni touhou setkat se s vojáky republiky vlezete na palubu křižníku, ale ouha – loď je obsazena Sithy. Naštěstí se vám podaří dostat se k Ebon Hawku a jen tak tak zmizet před sithskými jednotkami. Sithové se sice ještě pokusí použít zbraňových systémů Zvěstovatele, ale jedna rána do asteroidů plných paliva problém odstraní. Dalším nejbližším obydleným místem je planeta Telos...
Telos získával energii právě ze stanice Peragus II. Proto jste ihned po přistání zadrženi, dokud se vše nevyřeší. Máte však štěstí a krátce nato dojde k vašemu propuštění. Bohužel vám někdo mezitím stihnul ukrást Ebon Hawk. Tímto se rozjíždí dlouhý příběh, který pořádně otřese galaxií.
Postupně se podíváte na několik planet a vyřešíte spoustu problémů. Najdete náhradní palivo pro Telos, ubráníte planetu Dantooine, prohledáte rozpadlou sithskou akademii a rozbombardovanou enklávu rytířů Jedi a zúčastníte se bitvy o Onderon, která rozhodne o osudu Galaxie.
Druhý díl KotORů přináší stejné taháky jako první. Navíc je monumentálnější, akčnější a mnohem, mnohem temnější...

Ithilgor

© 2004-2005 ObiSkyWalker