Knights of the Old Republic - Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Závody kluzáků

Kde a jak se jich můžete zúčastnit


Závody kluzáků jsou ve hře Star Wars Knights of the Old Republic sportem uznávaným v celé galaxii. I když se mohou zdát nebezpečnými, nedochází k příliš častým zraněním nebo úmrtím. Na dráhu smí pouze jeden kluzák s pilotem, který může vyhrát tak, že projede trať za lepší čas, než ostatní závodníci. To ovšem není tak jednoduché. Po trati jsou rozházeny různé překážky, které jízdu ztěžují. Na proti tomu jsou tam umístěny urychlovací rampy a pokud po nich kluzák přeletí, o něco mu zvýší rychlost. Takže fakt, že má závodník nejrychlejší kluzák, ještě zdaleka neznamená, že vyhraje.Jde hlavně o styl jízdy a znalost trati.

Prvního závodu v kluzáku se dočkáte již na planetě Taris, kde vyhrajete hlavní závod sezóny, abyste mohli osvobodit padawana Bastilu. Tentokrát ale budete mít počet kol, které můžete najezdit, omezený, protože na Váš kluzák bude namontován kluzákový urychlovač, který by po přehřátí explodoval. Tento závod jistě nebudete mít problém dokončit, protože je nejlehčím závodem v celé hře.

Závod kluzáků na Tatooinu

Další místa, kde můžete otestovat svoje schopnosti v ovládání kluzáku, budou planety Mannan a Tatooine. Na obou budete muset porazit tři soupeře, ale pouze na Mannanu dostanete zaplaceno v kreditech. Hutt, který vlastní kluzákovou společnost na Tatooinu, Vám bude vyplácet v závodních Bonech, to je zvláštní druh platidla používaný jen jím. Jeden Bon má cenu 60 kreditů a prodat ho můžete kterémukoli obchodníkovi v celé galaxii. Tatooinská trať je obtížnější a porazit ostatní závodníky těžší, než na planetě Mannan.

Závod kluzáků na Tarisu

Pokud se naučíte dobře jezdit, můžete si vydělat spoustu kreditů (až přes 12 000), které se Vám jistě budou velmi hodit. Závody se Vám mohou zdát nudné pokud nemáte trpělivost, protože překonat nejlepší čas se Vám hned napoprvé nepodaří. Jinak si jistě dobře zazávodíte a ještě se pobavíte.

© 2004-2005 ObiSkyWalker