Knights of the Old Republic - Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Inventář

Rozdělení a informace o inventáři


Všechny předměty, které během hry získáte se Vám automaticky přesouvají do inventáře, který je rozdělen do několika skupin, a to:

- Všechny předměty
- Nové předměty
- Předměty k úkolům
- Vybavitelné předměty
- Pomocné předměty
- Použitelné předměty

Všechny předměty

Do této skupiny patří všechny předměty bez ohledu na to, k čemu je můžete použít. Jsou zde shromážděny dohromady všechny skupiny.

Nové předměty

V této položce najdete nově získané předměty, které jste si zatím neprohlédly. Poukazuje na ně fialová barva ohraničení, podle které nové předměty poznáte. Opět zde najdete všechny nově získané předměty bez ohledu na skupinu, do které se řadí.

Předměty k úkolům

V této skupině najdete shormážděny předměty, které potřebuje ke splnění nějakého úkolu. Patří mezi ně hlavně různé datapady, přístupové karty, doklady, hrací karty hry Pazaak, dokonce i brnění (sithské) a další věci.

Vybavitelné předměty

Zde naleznete předměty, kterými se můžete ve hře vybavit. Tyto předměty Vám většinou vylepšují nějaké vlastnosti. Mezi ně patří hlavně zbraně a brnění, dále také čelenky, rukavice, náramky, opasky, kardiovaskulární soupravy a další doplňky, které využijete zvláště při boji.

Pomocné předměty

K pomocným předmětům řadíme předměty, které Vám pomohou při boji, nebo pomocí nich můžete vylepšit svoji zbraň. Mají i další využití. Mezi ně patří hlavně granáty a předměty do vylepšitelných předmětů (zbraně a brnění).

Použitelné předměty

Poslední skupinu tvoří předměty použitelné. Použitelný předmět můžete použít pouze jednou, tzv. je pouze na jedno použití. Získáte z něj buď tvrvalý nebo dočasný užitek. Do této skupiny patří energetické šíty, stimulanty, lékarničky a další.

Náhled na inventář

V menu inventáře také najdete popisek ke každému z předmětů. V pravo nahoře máte zobrazen Váš aktuální stav kreditů (peněz, kterými se platí v galaxii) a pod ním je stav Vašeho zdraví a odolnosti.

Skoro všechny předměty můžete prodat nebo je vyměnit za jiné podle své potřeby. Některé předměty jsou bezcenné, takže za ně nedostanete žádné kredity. K těm patří třeba klasický oblek, krátký meč, datapad a další.

Hlavní měnou v celé galaxii jsou kredity. Ty seženete skoro všude, obchodníci jich mají neomezeně, takže se nemusíte bát, že by Vám prodavač nezaplatil za zboží, které jste mu prodali. Cena nákupní je v určitém poměru z cenou nákupní, to znamená, že cena nákupní je několikrát vyšší než cena nákupní (třeba vibročepel koupíte za 100 kreditů a prodáte ji za 30 kreditů).
Setkáte se ovšem i s jinou měnou, kterou se na planete Tatooine vyplácí za vyhrané závody v kluzácích. Jsou to speciální závodní bony, které můžete prodat kdekoliv v celé galaxii. Někteří obchodníci si jich velmi cení a nabídnou Vám za ně velmi příznivou cenu, třeba na stanici u planety Yavin IV.

Velkou většinu předmětů ve hře naleznete, třeba v prázdných pokojích, ve skříňkách a na dalších místech. Taky jich hodně najdete v pozůstatcích po mrtvolách. Podle toho jak bude Váš protivník obtížný tak v pozůstatcích po něm naleznete předmět(y) určité hodnoty.

Seznam předmětů naleznete na stránce Předměty.

© 2004-2005 ObiSkyWalker